bm3103 bm3103
  • 11-03-2020
  • Mathematics
contestada

David has $15 to spend at the candy store. He wants to buy gummy bears and jelly beans

Respuesta :

taboraemily taboraemily
  • 11-03-2020

If he only had $15, the Gummies would have to be $7.05 and so would the Jelly beans.

Answer Link

Otras preguntas

Find the value of q, for which the difference between the roots in the equation x2−10x+q=0 is equal to 6.
Two sides of a triangle have the same length. the third side measures 2 m less than twice the common length. the perimeter of the triangle is 14 m. what are the
Which property is expressed in g/cm3? A. density B. mass C. volume D. buoyancy
Americans often lead stressful lives. The stresses come from work, school, family and social pressures. The long term effects of stress contribute to different
What’s the area of a square with a diagonal of 8in
help 4th grade math a grocer has 32 boxes of rice cereal, 18 boxes of oat cereal, and 13 boxes of bran cereal. he wants to put these boxes into 3 different disp
please help im so confused!!??
I need help with Geometry and volume
Describe three steps the United States and Western Europe took to work together economically and politically following World War II.
Among cattle, having horns is a recessive trait. Cattle without horns, which are called polled cattle, are common. Suppose a horned male mated with a polled fem