yukichanmanriqiez89
yukichanmanriqiez89 yukichanmanriqiez89
  • 10-04-2020
  • Mathematics
contestada

Six pounds of grapefruit costs 3.00. 5 pounds of apples costs 2.65

What is the cost per pound for each?

Respuesta :

abdulshameersafi
abdulshameersafi abdulshameersafi
  • 10-04-2020

Answer:

1. grapefruit cost 0,5

2. apples cost 0,53

Answer Link

Otras preguntas

Someone PLEASE PLEASE PLEEEEASE HELP Graph the linear relationship
1. You are appearing an interview for the post of English teacher in a school. 10 Introduce yourself to the panel of interviewers.​
what is the length of (5,6) and (1,1) rounded to the nearest tenth?​
According to College policy, what is the most severe sanction for academic misconduct? written or verbal warning failure of a course expulsion from the College
18. Which element would have this electron configuration? 1s 2s 2p 3s 3p A. Carbon B. Silicon C. Radon D. Germanium
evaluate the integral (3 to 0) ( x2 + 9)^0.5 dx
What reason does dr. Tyson give for excluding Pluto from the museum exhibit
The planet Mars requires 1.96 years to orbit the sun, which has a mass of 1.989 × 10^30 kg, in an almost circular trajectory. Find the radius of the orbit of M
Find the focal length of given concave mirror by using two pin method
Simplify: 14 root 20 minus -3 root 125