emilykent emilykent
  • 11-05-2020
  • Mathematics
contestada


Angelica bought 10 pears for $12.90.
What is the cost of one peal?

Respuesta :

demischmim
demischmim demischmim
  • 11-05-2020

Answer:

1.29

Step-by-step explanation:

Answer Link
gonzalu gonzalu
  • 11-05-2020

Answer:

1.29 per pear

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

As gaseous material condensed in the solar nebula, ice formed 1) only far above or below the plane of the ecliptic 2) only between the present orbits of Earth
help me please i need help
To increase an amount by 11% multiple by
what did the countries in the triangular trade do?
how are a fish and frogs life cycle the same?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Which of these are opposing forces in The Outsiders by S. E. Hinton? Paul Newman and Sodapop West-side rich kids and East-side greasers Po
Which of the following is something that a conclusion should NOT do? summarize provide a take-away introduce new information leave the reader with an image in
Help?? *****Due Today****
What's a standard notation
Why didn't the USA want Salvador Allende to be president of Chile?