tinyaw05
tinyaw05 tinyaw05
  • 11-05-2020
  • Mathematics
contestada

Help me please ASAP

Help me please ASAP class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 11-05-2020

Answer:

i am thinking $2

Step-by-step explanation:

the total is 13

so 13 - 5 = 8

then there is 4 loaves of bread so 8 divided by 4 equals 2

Hope this helps

Answer Link
willowlockett willowlockett
  • 11-05-2020

Answer:

$2.60

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

The cost C (in dollars) for the care and maintenance of a horse and carriage is C=15x+2000, where x is the number of rides. a. Write an equation for the revenue
PREPARA¿Cómo se llamatu colegio?¿Dónde está?¿Te gusta?En sehispa¡Visit¿Que​
PLZ help plz help god bless u and your grades
what’s the capital of qld
Identify two effects of the glorious revolution on the English monarchy
What are the four main Varna’s of India
Elsie pays $8.99 for a one-pound canister of Georgia pecans. Write and solve a proportion to determine the cost of 4 ounces of the pecans she needs for a partic
A person has a 35 percent chance of winning on a scratch off lottery ticket. What is the probability she first wins of he sixth ticket? A.(0.65)^3(0.35) B.(6/3
the car is going 100 km/h, how long will it take to go 1238km? ​
If a home is valued at $250,000 and the property tax rate is 2%, how much will the owners pay in property taxes