cityababynatanah
cityababynatanah cityababynatanah
  • 11-09-2016
  • Mathematics
contestada

unit rate for 4 boxes for $6

Respuesta :

nobillionaireNobley
nobillionaireNobley nobillionaireNobley
  • 13-09-2016
Unit rate = $6/4 = $1.5 per box
Answer Link

Otras preguntas

Determine whether the ordered pair (2, 13) is a solution of the equation y = 4x + 5. Explain what your answer (it being a solution, or not) tells you. In other
Frog lungs are poorly developed. How does this relate to their skin being thin and moist?
Elena has bought 320 tropical fish for a museum display. She bought 7 times as many triggerfish as parrotfish. How many of each type of fish did she buy?
diamond and graphitr are made of what
find the solution 2x+5y=12
what is the cost of 2.15 pounds of cheese priced at $7.99 a pound
A small rock is called a
115 is 14% of what? Please list the steps not just the answer.
what is an animal that hunts another animal called
True or False, The radioactive wastes produced by nuclear fission remains dangerous for dozens of years.