IsabrowferChassi2e
IsabrowferChassi2e IsabrowferChassi2e
  • 12-09-2016
  • Mathematics
contestada

what is the unit rate $300 for 13 ft2?

Respuesta :

nobillionaireNobley
nobillionaireNobley nobillionaireNobley
  • 13-09-2016
Unit rate = $300/13 = $23.08 per ft^2
Answer Link

Otras preguntas

help!! what is this answer!! 10 x + 3 for x = 6​
An individual suffering from Alzheimer’s disease does not have an appropriate amount of __________ to allow the brain to send and receive signals necessary for
Find the mass of a 88.8 mL quantity of honey if the density of honey is 1.36 g/mL.
1. Part A: What does the phrase 'voice choked' mean as it is used paragraph 27 in the article? A to become emotional B to stop breathing C to get food caught wh
HELP DUE SOON!!!!!!!!!!
pls help me ahhh srry its math​
3x + 8 = −10 please help me
John enlarged one side of his square flower bed by 8 ft to make it into a rectangle. The area of the new flower bed is 3 times the area of the old one. What was
don’t know explain and answer will give brain list
ZAOC and ZCOB are supplementary angles. Find the value of m. A 61° B 45° C 41° D 30°