leilannyperez17 leilannyperez17
  • 10-09-2020
  • Mathematics
contestada

A class field trip to the bowling alley costs $7 per students. If 412 students attend
the trip, how much money would the trip cost? *

Respuesta :

juicylips229 juicylips229
  • 10-09-2020

Answer:$2,884

Step-by-step explanation:

Answer Link
tavobaegaming
tavobaegaming tavobaegaming
  • 10-09-2020

Answer:

I think the trip would cost 2,884

Step-by-step explanation:

7×412=2,884

Answer Link

Otras preguntas

Which verb form correctly completes the sentence? Is the verb singular or plural? Perhaps animals in the zoo __________ more frequent naps than those in the wil
two complementary angles have a ratio of 2:3. what is the measure of the two angles
Which of the following is NOT a characteristic of living things? A)one or more cells B)complex chemical activity C)reproduction D)nuclear reactions
what has always been the center of the chinese civilization
what is the inverse operation of n/4.3=9.4
how many kilograms are equal to 5,000grams?
the length and width of a rectangle lot are in the ratio 3 to 2. if he perimeter of the lot is 530yards, find the length and width
What is the most likely reason the republics of Yugoslavia held together until the fall of communism? A.) All six republics shared strong historic bonds. B.) Th
What is Aryan Supremacy mean?
Ty had 2 1/2 cups of oil and used 3/4 cup for a recipe. How many cups of oil are left?