ilsegiselabustos ilsegiselabustos
  • 10-09-2020
  • Mathematics
contestada

Chicken is on sale 5 pounds for $14.40 if I paid the unit cost what would three pounds of chicken cost? PLEASE HELP FAST

Respuesta :

carmackemily02
carmackemily02 carmackemily02
  • 10-09-2020
8.64 would be the answer
Answer Link

Otras preguntas

It was easier to make a living farming in the new england colonies?
When boiling water begins to turn to steam, which of the following remains the same in both the liquid and the vapor? A. phase B. density C. volume D. temperatu
Unscramble the word. Lncsuoicno
Why is the Senate often called “the greatest deliberative body in the world
Steroid use can have several physical consequences. What effect can the use of steroids have on men? A.deepened voice B.enlarged breasts C.increased facial hair
Why is history open to ongoing and changing interpretations? a) Changing values limit interpretation. b) New evidence is not available. c) Primary sources are d
13 = 2f + 5 i don't know how to solve this
As Texas was defending its claim to be a new and independent republic in 1836, a final crucial victory was won at A. Goliad. B. San Antonio. C. Las Cruces. D.
Which of the following is the best description of what figurative language does? A. It uses comparisons and gives new ways of looking at objects. B. It uses wor
count by fives from 135 to 175. write these numbers and describe the pattern