sophiaheartsxoxo
sophiaheartsxoxo sophiaheartsxoxo
  • 10-09-2020
  • Mathematics
contestada

I NEED THE ANSWER TO THIS QUESTION!!!!!! ITS A 6TH GRADE MATH!!! PLS!!!! THX!!!!! I WILL MARK THE BRAINLIEST!!!!!!!!’

I NEED THE ANSWER TO THIS QUESTION ITS A 6TH GRADE MATH PLS THX I WILL MARK THE BRAINLIEST class=

Respuesta :

kanyinsolaesho
kanyinsolaesho kanyinsolaesho
  • 10-09-2020

Answer:

I think its $120

Step-by-step explanation:

there are 20 players each having 2 slices. Meaning that they'll need 40 pizzas. each box has 8 slices so theyll need 5 boxes for 40 pizzas. each box costs $24 so that will be $24 x 5 =$120

Answer Link

Otras preguntas

A tank is full of water. find the work required to pump the water out of the spout. use the fact that water weighs 62.5 lb/ft3. (assume a
Read the sentence from Barrio Boy by Ernesto Galarza. When my water party was interrupted, both the bathroom and I got a scrubbing. Who most likely interrupted
find the speed of a rolling ball that travels a distance of 10 m over the top of a smooth table in 2.0 seconds
I need help! I forgot how to do this!! Please help!
How do people in south asia manage their water use during the summer monsoon?
how to write a one step equation
To demonstrate the arrangement of atoms in solids, a teacher tapes off a square section on the classroom floor. How should the students modelling as atoms stan
2(x + 7) + x = 20 how to solve and what's the answer?
Lucky Luke2 of 3 Lucky Luke est un cow-boy célèbre en France. Il a un grand ami - son cheval, Jolly Jumper. Lucky Luke habite en Amérique, mais il parle frança
Which of these is an example of an imagined risk