layla12593 layla12593
  • 11-09-2020
  • Mathematics
contestada

A 4-pack of frappuccino’s costs $10.88 how much does each individual can cost

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 11-09-2020

Answer:

$ 2.72

Step-by-step explanation:

divide 10.88 by 4

Answer Link

Otras preguntas

write six number sentences that equal 16
Because the conditions for farming were good the first civilizations arose
When do we celebrate Veterans Day? A. The 4th Monday of October B. October 28th C. The 2nd Monday of November D. November 11th
The official title given to the heads of most of the executive departments is A. Chairman B. Secretary C. Chief D. Counselor to the President
How to solve 4.3d+7.5=5.8d and get the answer
Is 1/6 greater than 1/5
What is the main cause for variation of abiotic and biotic conditions on a mountain?
chemical reactions change substances into different substances by
How are canyons formed. Give an example of one.
Write an expression that can be used to find 4 x 275 using mental math and properties of numbers.