giselleamya
giselleamya giselleamya
  • 11-09-2020
  • Mathematics
contestada

can someone help me on this with the steps? thanks!

can someone help me on this with the steps thanks class=

Respuesta :

glendake
glendake glendake
  • 11-09-2020

Answer:

8h + 15 = 39

Step-by-step explanation:

The base fee is 15 so you shouldn't multiply the hours by it.

The question states 8 per hour which means that you should multiply the 8 by hours and add on the base fee which is 15.

Answer Link
imnotthatbright1514 imnotthatbright1514
  • 11-09-2020

Answer:

8h+15=39

im pretty sure this is your answer. let me know if it was or not

Answer Link

Otras preguntas

How do you say Yahora, muchachos,se acaba la rima, and what does it mean
2 factors of 20 add up to 14. What are they?
18x3=54 How do I get a distributive property
a bakery offers a sale price of $3.50 for 4 muffins. What is the price per dozen?
tell ma the answer to the correct anwser to what is unitary
Jose received $30 for his birthday and put it in his piggy bank. Each week, he puts 4 more dollars in his bank. The amount of money in dollars D in his bank is
difference between imparfait and passé composé and when is it the right time to use them?
find the value of x log x 8 = 0.5
increase 55 pounds by 37 percent
How can you use a quick picture to find 3 x 2.7