popstardan popstardan
  • 11-09-2020
  • Mathematics
contestada

Jasmine bought two dozen roses for $31 .20.How much did she pay per rose?

Respuesta :

meredith48034
meredith48034 meredith48034
  • 11-09-2020

Answer:

Step-by-step explanation:

$31.20/24

24 roses = 2 dozen roses

Each rose cost $1.30

Answer Link

Otras preguntas

A bear can cover 60 min 4 seconds. What speed can it travel? A. 25 m/s B. 12 m/s C. 15 m/s D. 20 m/s
Sabiendo el número atómico del titanio y además que su número másico es 48, ¿cuál es la cantidad de protones, neutrones y electrones respectivamente? *
Last school year, the student body of a local university consisted of 30% freshmen, 24% sophomores, 26% juniors, and 20% seniors. A sample of 300 students taken
Water flowing through a garden hose of diameter 2.76 cm fills a 20.0-L bucket in 1.45 min. (a) What is the speed of the water leaving the end of the hose
Glaciers Drainage Features of Northern Mountains.
D. Is no solution please help
Lena has 2.1 kg of sugar. She uses 270 g for a cake. How much sugar does she have left? Give your answer in g.
WILL GIVE BRAINLIEIST A pair of parallel lines is cut by a transversal: What is the measure of angle x?
Rome enslaved 50,000 Carthaginians.
A planet with mass 7 x 1024 kg orbits a sun with a period of 1 Earth's years. The speed of the planet around that sun is constant and |v|=42000 m/s.What is the