ingrid84 ingrid84
  • 10-10-2020
  • Mathematics
contestada

If 5 candy bars cost $3.00, how much will 2 candy bars cost?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 10-10-2020

wait nvm

one candy bar costs 0.60 cents

multiply this number by 2 and get $1.20

Answer Link

Otras preguntas

Read this excerpt from “The Inside Search” by Zora Neale Hurston. The next day I received an Episcopal hymn-book bound in white leather with a golden cross stam
What is a benefit of applying Artificial Intelligence (AI) to CGI's work?
How does a supply curve differ from a demand curve, and how is the difference related to increases in price?
7th grade math - sales tax (please help) a salesman sells a sweater for $18 including the sales tax of 2.7%. what is the original price of the sweater? teks 7.1
it’s in the picture
What is the best evidence to prove that Irene was heterozygous for hemophilia? -Elizabeth is not a carrier for the trait. -Tatiana carried the recessive allele.
Select the correct answer. What does the concept of historical cost involve in accounting? O A. valuing business resources at their current market price OB O B.
pls help answer all questions including the screenshot for question 7 I gave all my points so please answer every question with an explanation if you don't know
Factorize y2-5y+6 by factor theorem
in your own words, explain why president hoover became known as the “do-nothing” president