blah1085
blah1085 blah1085
  • 10-10-2020
  • Mathematics
contestada

A 2-pack of board games cost $7.18. What’s the unit price

Respuesta :

harippetoe
harippetoe harippetoe
  • 10-10-2020

Answer:

$3.59

Step-by-step explanation:

3.59

+ 3.59

= 7.18

Answer Link
Аноним Аноним
  • 11-10-2020
The game unit would cost $3.59 hope it helps!!!
Answer Link

Otras preguntas

The position of a sprinter at the starting blocks is shown in the diagram. Given that angle 1 and angle 4 are right angles, which statement can be proved? (Pic
what will be the perimeter and the area of the rectangle below if it is enlarged using a scale factor of 3.5? 6 cm 8 cm perimeter = 98 cm area 588 cm perimeter
what's this answer???
the _______ of an atom are negatively charged. a. protons b. negatrons c. neutrons d. electrons
A major obstacle to developing good human relation skills is that?
Match the term to its definition. 1. same as counting numbers counting number 2. first, second, third, ...
Please help do not understand
Which of the following did not grow or increase as a result of early farming? Villages, trade, life spans, cities.
the _______ of an atom are negatively charged. a. protons b. negatrons c. neutrons d. electrons
what number is a factor of all these numbers 45,60,78,84,99