Seudónimo Seudónimo
  • 12-10-2020
  • Mathematics
contestada

IF THE COST OF 1 KG APPLES IS ₹60.50. FIND THE COST OF 5.5 KG APPLES.​

Respuesta :

erandaniela6 erandaniela6
  • 12-10-2020

Answer:

332.75

Step-by-step explanation:

Multiply 60.50 by 5.5

Answer Link

Otras preguntas

How would the interference pattern change for this experiment if a. the grating was moved twice as far from the screen and b. the line density of the grating we
What will help a participant ask good questions during a discussion? o listening closely O sharing your ideas O getting confused giving an opinion
element X has two isotopes: X-27 and x-29. x-27 has an atomic mass of 26.975 and a relative abundance of 82.33%, and X-29 has an atomic mass of 29.018 and a rel
Careful listening skills include: refraining from interrupting the speaker taking quality notes making an effort to understand maintaining eye contact with the
Who is the president of Nepal right now
BELL RINGER #2 A consultant charges $45 for each hour she works on a consultation, plus a flat $30 consulting fee. How many hours of work are included in a $210
What volume (in mL) needs to be added to 69.6 mL of 0.0887 M MgF2 solution to make a 0.0224 M MgF2 solution
Which phase of the HRIS system development life cycle involves identifying new needs and defining the system's scope
What expression is equal to6 e + 3 (e-1)
What are emergent properties?