steresiakimani
steresiakimani steresiakimani
  • 13-10-2020
  • Mathematics
contestada

Music lessons cost $20 per week. How much do 6 weeks of lessons cost?

Respuesta :

ShaliaMckay18
ShaliaMckay18 ShaliaMckay18
  • 13-10-2020

Answer:

$120

Step-by-step explanation:

20*6=120

Answer Link
HurricaneTide
HurricaneTide HurricaneTide
  • 13-10-2020

Answer:

$120

Step-by-step explanation:

If lessons cost $20 per week, multiply the cost ($20) by the amount of weeks (6);

20*6= 120

Answer Link

Otras preguntas

Is interest in the arts a characteristic of life in Athens, Sparta, or both? A. Athens B. Sparta C. Athens and Sparta
The modern state is normally held to be _____ development. A).a recent B).an ancient
How are all animals alike as heterotrophs
Why is planet Uranus considered a gas giant
Nutritionists use the ______ to measure how much energy we get from foods.
PLEASE HELP ASAP Which statements describe differences between China's early civilization and the other river valley civilizations? Choose all answers that are
what percent of 48 is 28
3x-y=26 -2x-y=-24 Solve by using elimination need help!
How many molecules are in 0.25 moles of CH4
an ionic compound is formed when there is a reaction between the elements a) strontium and chlorine b)hydrogen and chlorine c)nitrogen and oxygen d)sulfur and