bkamryn28
bkamryn28 bkamryn28
  • 10-11-2020
  • Mathematics
contestada

1. What is the price per pencil if 145 pencils cost $12.00? (unit rate) *
$12.08
$17.40
$0.08
$0.09

Respuesta :

UnflippablePlayZ
UnflippablePlayZ UnflippablePlayZ
  • 10-11-2020

Answer:

$12.08

Step-by-step explanation:

divide 145 by 12 and BOOM, you get 12.08

Answer Link

Otras preguntas

Why were many Cherokee angered by the Treaty of New Echota?​
Which one of these metabolic activities does not occur in members of the kingdom Archaebacteria? DNA replication Gamete production Protein synthesis Photosynthe
what is the one reason for a republic as opposed to a democracy?
For what values of x and y would AABC-ADEF? A. X = 6 y = 8.4 B X = 9 y = 17.9 C X = 25 y = 14 D X = 4 y = 5.6
The federal government has the power to
Protons, Neutrons, and Electrons Practice Worksheet Calculating the number of each particle in autor Proton Atomic Number Electrons Protons Neutrons Atomic Mass
Yo ir al cine con mis amigos esta noche.
whats meaning a verb in tagalog​
Explain the strengths and weaknesses of Lamarck's theory of evolution.
What does reverse transcriptase use to form DNA? O A. Protein B. Amino Acid C. mRNA D. tRNA