sarahbearscott09
sarahbearscott09 sarahbearscott09
  • 10-11-2020
  • Mathematics
contestada

I’m on a timer because I only have until tomorrow morning, please help me.

Im on a timer because I only have until tomorrow morning please help me class=

Respuesta :

smizzabeth smizzabeth
  • 10-11-2020

Answer: Process: 2.50x 1=

Step-by-step explanation: It weighs 1 pound and the jellybeans are sold at 2.50 per pound so you just have to times 2.50 by 1, which gives you the answer of it costing $2.50

Answer Link

Otras preguntas

How did Reagan’s approach toward the USSR shift after Gorbachev came to power?
What was the main reason why jefferson was opposed to a manufacturing economy?
The following graph shows a relationship between the size of the household and the average amount of time, in hours, each member of the household spends on chor
Please help I need it quickly
The study of the process by which people and countries make choices in the development and distribution of its resources, goods, and services is called
What can be said about a substance with a triple point above 1 atm?
And 100 to 150 was develop a argument about why the Jews maintained their national despite three major attempts at their destruction.
If the reaction of 9.87 moles of potassium with excess hydrobromic acid produced a 79.8% yield of hydrogen gas, what was the actual yield of hydrogen gas? unbal
Which of these automotive repair areas helps the vehicle change speeds to operate efficiently under all conditions? A. Engine B. Suspension C.
I don't really know