davidsovak davidsovak
  • 10-11-2020
  • Mathematics
contestada

Find the unit rate to the nearest cent per ounce of
A 24 ounce box of cornflakes costs $4.59

Respuesta :

domagalskicar
domagalskicar domagalskicar
  • 10-11-2020

Answer:

.2

Step-by-step explanation:

4.59/24=.2

Answer Link

Otras preguntas

pls answer 26 and show work
Distance between (-4, 6) and (3, 7)
Why should you not try to gram stain an enterobacter aerogenes culture from an emb plate?
Shane lives in a county with a progressive tax system where the first $15,000 is taxed at 10%, the next $30,000 is taxed at 20%, and anything above that is tax
HELP ME PLEASEEEEEEEEE
What is the importance of getting preapproved for a loan before you begin looking for a house?
Sam gave jen 1/2 of his jujubes. Jen ate 1/2 of the jujubes and gave the rest to klye. Kyle kept 8 of the jujubes and gave the last 10 to Kim. How many jujubes
The graph of f(x) is shown below. Determine what f(-1) is equal to. Determine what f(e) is equal to.
A truck that is 12 ft. by 10 ft. by 15 ft. carries cube shaped boxes that have a length of 2 ft. How many of these boxes can this truck hold?
What is the conflict of the world on the turtle's back?