alecriley77
alecriley77 alecriley77
  • 10-11-2020
  • Mathematics
contestada

a bakery charges $8.40 for 12 cookies, and $16.80 for 24 cookies. how much does each cookie cost?

PLZ HELP ITS URGENT!!!!!

Respuesta :

robertborelli000
robertborelli000 robertborelli000
  • 10-11-2020

Answer: $0.7

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

A girl found the skull of an animal. She did not know what the animal was, but she was sure that it preyed on other animals for its food. Which clue led to her
What do I do to simplify 77/84 ?
0.4612 rounded to the nearest hundredth= what percentage?Question:Round the decimal to the nearest hundredth;then write it as a percentageProblem: 0.4612=___(&l
what is -126=14K solution
j+18/-4=8 equals what?
solve for x, if. 3(x-8)-5=9(x+2)+1 the answer is 7.166 but i don't know how they got it problem: 3(x-8)-5=9(x+2)+1 Answer: 7.166
Lisa had a set of 12 toy cars. Then she gave her sister 3 cars. What fraction of Lisa’s set did Lisa give to her sister?
name as many punctuation marks as possible!!
x-c/2=-3c/2solve for X
14b=-56 what is the answer