summerlosteter07
summerlosteter07 summerlosteter07
  • 11-11-2020
  • Mathematics
contestada

A 3 pack of light bulbs cost $3.45 a 4 pack of the same libels cost $4.20 which pack is the better value

Respuesta :

carlielovesjesus carlielovesjesus
  • 11-11-2020
i think that the second one is correct
Answer Link

Otras preguntas

Mixed numbers between 0 and 2, with an interval of 1/3 between each pair of mixed numbers.
Is 996 in equal greater or less than 74 ft
Given f(x)=2x^2+8 and g(x)=5x-6, find each function. (f+g)(x) (f*g)(x)
what is the mean of Jane's quiz scores; 82,64,73,91,85
what is the milky substance that the male fish release from its body over the unfertilised egg laid by the female fish during the process of sexual reproduction
18x+20+x=5+10x-3 I am not sure how to solve it I need help
What is 67.943 written in expanded form?
what is five fourths of a right angle
how does the dilation affect angle measures
y=3(x+5)(x-2) equivalent to