imachickynuggie123
imachickynuggie123 imachickynuggie123
  • 11-11-2020
  • Mathematics
contestada

PLease help me find the unit rate for $140 for 18 ft

Respuesta :

nischaysingh50 nischaysingh50
  • 11-11-2020

Answer:

Step-by-step explanation:

So,

$140 Dollars per 18 feet

Divide by 18 on both sides

140/18=18/18

140/18 is equal to 7 and 2/9

The answer is 7.77777778

Answer Link

Otras preguntas

if the time is 4:25 am what is the time that is 9 hours and 40 minutes before the time is shown
the probability of rolling a 2
Which piece of equipment would give the MOST accurate measurement of 45 mL of a liquid?
-23.5-9.5r=-5(7.5r+9)
construiti o propozitie in care numeralul (impatrit,insesit,inseptit si inmiit) sa aiba valoare adjectivala (va rog, p.s am cam uitat :(
Which words in the salutation should be capitalized? dear aunt mary, Choose all answers that are correct. A. Dear B. Aunt C. Mary
If you place your cold hand on a warm furnace, it becomes warm due to what
53 divided blank equals 0.53
Why do many people feel that wilderness areas are beneficial to their emotional health?
what was the source of the conflict between the united states ans mexico before they went to war?