Ogpatrica
Ogpatrica Ogpatrica
  • 11-11-2020
  • Mathematics
contestada

7. You bought three erasers and a magazine for $6. You spent a total of $18. How much did
each eraser cost?

Respuesta :

monicaloza53 monicaloza53
  • 11-11-2020

Answer:

each eraser cost $4

Step-by-step explanation:

Answer Link
jjhbhbyjbbgjmv jjhbhbyjbbgjmv
  • 11-11-2020

Answer:

$12

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

what are horizontal and vertical page break? how and where are these inserted?​
A man pushes on a wall with a force of 50 N. What are the size and the direction of the force that the wall exerts on the man
It’s timed please help 3.2b-4.7b=3b-3.3 What dose b equal
In Constitution of the Iroquois Nations, what does paragraph 12 mainly convey?
A student put some drops of lugols iodine solution into the water in the beaker shown to the right the water turned red after a short time the starch solution i
2.4.4 Journal: measurement and units answers because it’s a waist of time part 1 (this is just a test to see how to fix the pictures)
Write a program (Console or GUI) that determines the change to be dispensed from a vending machine. An item in the machine can cost between 25 cents and 1 dolla
Differentiate between developing and developed countries
9 ≤ 2(3a − 3) ≤ 24 what is the answer plzzzzzzz
2 4 6 7 8 9 10 Which sentences contain examples of bias? Check all that apply. Albg All spiders are creepy. Most bats are nocturnal. Every artist is fascinating