0587388 0587388
  • 11-11-2020
  • Mathematics
contestada

Destiny paid $9.60 for a dozen donuts. What is the unit cost for each donut?

Respuesta :

009721
009721 009721
  • 11-11-2020

Answer:

$0.8

Step-by-step explanation:

dozen=12

$3.60=12 donuts

$3.60/12= 0.8

$0.8

Answer Link

Otras preguntas

The price of an item selling at 150% of its $63 value is
What might a Buddhist hope to achieve by following the buddhas Eightfold path
what is 20 + 20. please help me and fast thanks
A final thought of the causes of WW2
What is 22 divided by 7
how do you find the answer to number 30?
war location centers were generally
20% of _ is 40 help me please
Which activity demonstrates the lowest level of intensity? sprinting to catch a bus lying on the couch playing video games walking to a friend’s house raking le
In cattle, red hair and white hair are codominant. Cattle with both white hair and red hair are ______.