kristianmccray561092 kristianmccray561092
  • 11-11-2020
  • Mathematics
contestada


Cathy's food usually costs $212.90 a week. One week, it cost $198.98. How
much less money did she spend that week?

Respuesta :

satsukiranotenshi satsukiranotenshi
  • 11-11-2020

Answer:

$13.92

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

PLEASE HELP ME (30 POINTS) is it a positive opion or a negitive opion give a breif summary of each group’s view on NAFTA U.S. BUSINESS OWNERS American busine
f(x)=9xcubed+2xsecond power-x+4 and g(x)=5xcubed-7x+4. What is f(x)-g(x)?
Please help me, Holly has a rectangular garden that measures 12 m wide by 14 m long. She wants to increase the area to 255 m² by increasing the width and length
Which is not an open date shown on prepared foods? A) produce-on date B) sell-by date C) do-not-use-after date D) best-if-used-by date
What was the goal of most businesses in the latter part of the Industrial Revolution
Genetics can influence the amount of body fat an individual possesses. True or false ?
how does the style in breathes differ from that in homesick
how do I solve this quadratic form ?
What is the answer for 2 x 2?
Which is ordered from least to greatest?