Babbymama Babbymama
  • 12-11-2020
  • Mathematics
contestada

A 4-pound bag of charcoal coasts $7.44. what is the unit price?

Respuesta :

blazerod2025 blazerod2025
  • 12-11-2020

Answer: use a calculator or ask for help

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Please solve in the picture! I know the answer is that BC is not the longest side but I need an explanation
HELP ASAP solving the identity, tan (A) =
(50 POINTS) What is the equation of the line that passes through the points (2,6) and (4, 10)? A: y=2x+4 B: y=2x-2 C: y=2x-4 D: y=2x+2
All meat is grass. Justify​
The Articles of Confederation were a plan for
PLZ HELPANALYZE New South Political Cartoon Describe what you see in the cartoon Which of the objects are symbols? List the objects/people, What do you think th
what is the difference between -3^4 and (-3)^4​
Who wasn't at the airport?
the circumference of a circle is 176cm.find it's radius and diameter.​
In the triangle xyz, zv is both the median and the altitude, if xy=9x+12 and xz=11x+2 and yz=4x+20 find the perimeter