kristinkmp15
kristinkmp15 kristinkmp15
  • 12-11-2020
  • Mathematics
contestada

Marco paid $42.40 for 6.4 Gallons of gas. What is the price of 1 gallon of gas? Group of answer choices

Respuesta :

felicia2938 felicia2938
  • 12-11-2020

Answer:

6.63

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

2 stores sell gaming systems for $226.80, $200. How much does the first store have to discount for you to buy there
pls help on this one?
which development in Europe helped lead to world war 1​
Find the value of x if this is a rectangle.​
WHY IS IT NECESSARY TO SEPARATE OXYGENATED AND DEOXYGENATED BLOOD IN MAMMALS AND BIRDS?​
what are the key arguments of the federalist papers
In historic terms, this refers to a person born from one white parent and one black parent.
h=-16t^2 + 104t + 56​
Interest earned: $84 Principal: $600 Interest rate: 7% Time: ?
find the average of the first n positive even numbers