deaundre0625 deaundre0625
  • 12-11-2020
  • Mathematics
contestada

HELLPPPP PLEASEEE!!

A pack of gum costs $1.49. It has 25 pieces in a pack. How much does it cost to chew each piece of gum?

Respuesta :

saradavis0000
saradavis0000 saradavis0000
  • 12-11-2020

Answer:

$0.05

Step-by-step explanation:

<3

Answer Link

Otras preguntas

A student attempted to generate an equivalent expression using the distributive property, as shown below: 2(x + 5) = 2x + 5 What was the mistake made? A: 2 was
The annotated bibliography system should be used for which three things?
D=m/v*Need the givens, unknown, equation, substitute, and solve.*
Sarah got two shirts for $17.75 each, a pair of jeans for $52, a pair of shoes for $32, and a jacket for $78. Round each amount to the nearest 10 dollars to fin
simplify 2/3[12v-15]
How do you do this? Determine the factors of 3x2 + 10x − 8. (3x − 8)(x + 1) (3x − 1)(x + 8) (3x − 4)(x + 2) (3x − 2)(x + 4) (please explain I need help unde
How to do this and what's the answer
PLEASE HELP PICTURE IS INCLUDED
What is the area of the polygon
Neal does not recycle glass, metal, or plastic garbage because he thinks it is inconvenient and has minimal impact on the city's already overflowing landfills.