morriszamiyah
morriszamiyah morriszamiyah
  • 12-11-2020
  • Mathematics
contestada

Find the unit price of 8 mugs for $38.32. (Note: unit price is the price of 1 item. In this example, unit price means the price of 1 mug)

Respuesta :

Izzy1974
Izzy1974 Izzy1974
  • 12-11-2020

Answer:

$4.79 a piece

Step-by-step explanation:

38.32/8=

Answer Link
studylove studylove
  • 10-12-2020

Answer:

$4.79

Step-by-step explanation:

$38.32 divided by 8 = $4.79

Answer Link

Otras preguntas

how did the coastal mountains form
PLEASE HELP I GIVE THANKS
Which human activity has aggravated the ecological issue of global warming
What is word meaning "heated to a glow"?
simplify each equation, then solve. 1) log 2 128=x
a pitcher could hold two twelfths of a gallon of water. If Roger filled up nine pitchers, how much water would he have?
PLEASE HELP LAST QUESTION I GIVE THANKS
Which one of the following statements is most accurate for law enforcement? A. Law enforcement agencies are employed by the court system. B. Ordinary police off
73/9 as a mixed number
briefly define protein complimentarity