fahdusamah2
fahdusamah2
12-11-2020
Mathematics
contestada
What is the answer for this one
Respuesta :
aidanzabran
aidanzabran
12-11-2020
Answer:
x=3
Step-by-step explanation:
Answer Link
rlexari23
rlexari23
12-11-2020
Answer:
......the answer is 6......
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 64+ )
Otras preguntas
The cost of a length of fabric is proportional to the number of yards purchased. The graph shows this relationship. What is the unit rate for cost per yard?
Given the funtion f(x)=-4-x: A. Evaluate: f(-2) B. Solve for x when f(x) =-8
What is 3/5 plus 3/8
8. Which of the following is true of the Hay-Bunau-Varilla Treaty? A. It laid out the terms for the purchase of Panama from Colombia. B. It declared Panamanian
what is the unit rate for $140 for 18 ft squared to the nearest hundredth
Johannes Gutenberg was most commonly associated with the _____. telescope printing press astrolabe Reformation
The price of dress fabric is proportional to the length of fabric purchased. The graph shows this relationship. What is the unit rate for the situation? a 1/8
A student is writing the conclusion to a research-based argument supporting continued funding for the space program. Which of the following would best conclude
A line has unit slope and passes through point origin (0,0) . What is the equation of the line? The answer options are: A) y = 0 C) y = -x B) x = 0
Each paper clip is 3/4 of an inch long and costs $0.02. Exactly enough paper clips are laid end to end to have a total length of 36 inches. What is the total co