kitawa27 kitawa27
  • 11-10-2016
  • Mathematics
contestada

1lb of bananas costs $0.64. what is the cost of each. describe the strategy

Respuesta :

jackt3 jackt3
  • 06-01-2017
a lot of bananas is the answer 
Answer Link

Otras preguntas

Rewrite 3* = 27 as a logarithmic equation.
what are the 3 keys to good health?
Under the Articles of Confederation, states were allowed to make their own ________. (PLEASE HELP and answer correctly)A. presidentsB. moneyC. armiesD. countrie
Please awnser last question if correct we can do thisss
team with an exame The radius of a circle is 7 kilometers. What is the length of a 45° arc?
When two numbers are not equal, an ___ is a sentence that uses the symbols >, <, ≥, ≤, or ≠ to show a relationship.
Please help I am struggling really bad thank you so much
Please help, im stuck on this question
How has Ancient Greek language influenced modern languages? 1. Greek ideas about how humans learn languages are still taught today. 2. Parts of Ancient Greek wo
Mr. reeves planted 5 beans and 12 tomato plants in his garden. What is the ratio of bean plants to tomato plants ?