AlexisHarvey999
AlexisHarvey999 AlexisHarvey999
  • 10-12-2020
  • Mathematics
contestada

PLEASE HELP I ONLY HAVE AN HOUR ​

PLEASE HELP I ONLY HAVE AN HOUR class=

Respuesta :

Rusven
Rusven Rusven
  • 10-12-2020

Answer:

A) -1/2

Honestly, I used Math/way to solve this for you. If you need help with anything else, let me know. :)

Answer Link

Otras preguntas

How do you figure out k+43=118
Brandon bought three pounds of bananas for $1.35. How much would ten pounds of bananas cost at the same price per pound?​
Translate the verbal expression into an algebraic expression "Four times the sum of a number and 5"?
Solve the inequality 2x + 10 < 5x + 1
¿A dónde iría usted para cortarse el pelo?
Penelope went to the store to buy x pounds of broccoli for $1.10 per pound and y cans of soup for $2.50 each. In total, she spent less than $10. The inequality
Choose the words from the list to complete the newspaper headlines.• DAMAGED • BLACKENS • COLLAPSES• BLAST – RESCUE • INJURESCLEAR BLUE SKY 1)................
If a person wants to work from home in the Business, Management and Administrative careers, what is required? O a cubicle to keep the person on task 0 a private
Give 0.25ml twice a day for 8 days what is the quantity to dispense
Find the value of the variable in each figure. explain your reasoning