llex51727
llex51727 llex51727
  • 10-12-2020
  • Mathematics
contestada

It cost John $15.86 to buy 2.5 pounds
of ground beef. What was the cost per
pound?

Respuesta :

lollol
lollol lollol
  • 10-12-2020

Answer:

$6.34

Step-by-step explanation:

15.86 / 2.5 = 6.34

$6.34

Answer Link

Otras preguntas

3x + 4y =10 6x -2y = 40
What is a portfolio as used in the early childhood curriculum? A. A form of informal assessment that focuses on a sequence of events over a given point in ti
Please help me to do this exercise!
Who created the fictional character sherlock holmes?
Romanticism differs from neoclassicism in that it
I need help I don’t know what to do
How do I do division of fractions
How did the Kansas Nebraska act affect the Great Plains?
Why did scholars name an early hominid group Homo habilis, which means “handy man”? A.They were the first hominids to master carpentry. B.They were the
Leaders in the south in civil war