kewanafuller
kewanafuller kewanafuller
  • 10-12-2020
  • Mathematics
contestada

Cans of corn are on sale at 10 cans for $4. What's the cost for 30 cans?

Respuesta :

AlbieIXV
AlbieIXV AlbieIXV
  • 10-12-2020

Answer:

12

Step-by-step explanation:

30 is 3x larger than 10

4 x 3 = 12

Answer Link

Otras preguntas

Please help me asap with this I beg!! Draw the graph for me
When utilizing the disjunctive rule for product selection, what criterion does a consumer prioritize?
A particle has mass m₁ = 7.0 (kg) and another particle has mass m₂ = 3.0 (kg). they have the same kinetic energy k. what is the ratio of v₁/v₂?
Does the camp use strategies to avoid injury and work with individual campers' fitness abilities?
The line which passes through the centers of two small masses, m1=491g and m2=523g, is parallel to the x axis. Initially mass m2 is at rest, and mass m1 is dire
The sale of Boeing commercial aircrafts and Microsoft operating systems in many countries enables these companies to benefit from _______ prices in their domest
2. What do pieces such as “Marriage Is a Private Affair” and the excerpt from Nectar in a Sieve demonstrate about the influence of modern ideas and modern ways
Can you help me with the chem homework
For the SAP Case Study, how would you describe the order picking method used in the San Diego DC? a) Manual picking b) Automated picking c) Batch picking d) Ran
what should should you wear when you are sort dirty linens