daisynathalie02 daisynathalie02
  • 10-12-2020
  • Mathematics
contestada

Mrs. Ness buys 22oz. Of bananas for $2.86. What was the cost per ounce of the bananas?

Respuesta :

maisyurbano05
maisyurbano05 maisyurbano05
  • 10-12-2020

Answer:

0.13 per ounce

Step-by-step explanation:

divide 22 from 2.86

Answer Link

Otras preguntas

A coffee mixture has beans that sell for $0.20 a pound and beans that sell for $0.68. if 120 pounds of beans create a mixture worth $0.54 a pound, how much of e
49 repeating as a fraction
Consider the function represented by the equation y-6x-9=0 . Which answer shows the equation written in function notation with x as the independent variable?
What does "all men are created equal" mean?
Who did Thomas Jefferson place the blame on for slavery in the US?
Who had more power in medieval Europe: popes or kings. Why?
a giraffe hunger level depend on the side of its last meal what is the dependent variable
Does anyone know why Martin Luther wrote the ''95 thesis''???
is Jane Goodall a scientist
What is $420 for 15 tickets as a unit rate?