Seudónimo Seudónimo
  • 11-12-2020
  • Mathematics
contestada

Melissa can buy an 8 pound bag of dog food for $7.20. Which bag has an equivalent cost?

Respuesta :

xmariapm65 xmariapm65
  • 11-12-2020
$16 I don’t have time to explain sorry I’m helping as many ppl as I can
Answer Link

Otras preguntas

Answer correctly please !!!! Will mark Brianliest !!!!!!!!!!!!!!
The ovary develops into the fruit if pollinated. A. True B. False
What happens to the standing wave frequencies if you quadruple the tension in the string? What happens to the frequencies if you quadruple the mass per unit len
calculate the volume of carbon (ii) oxide ​
If producers were removed from the environment would this cycle be able to continue? A. Yes B. No
A patient needs medication to treat gout. Which category in the list of top 100 drugs would the pharmacy technician reference? a. Respiratory Drugs b. Gastroint
Drag the tiles to the correct boxes to complete the pair. Match the pairs of values of f(x) and g(x) with the corresponding values of h(x) if h(x)= f(x)/g(x). f
PLEASE PLEASE PLEASE HELP Describe, in great detail, how you would graph a line that is in slope-intercept form.Use y=-3x+ 5 as your example.
Which of the following weighs least? a) 0.2g of atoms of N b) 1 mole of o 3x10 23 atoms of d 79 of Ag
Five less than Greg's age is less than 23 ​