kiradressler2008 kiradressler2008
  • 11-12-2020
  • Mathematics
contestada

Judy bought 12 roses for
$36. Jackie bought 20 roses
for $80. Which is the better
buy?

Respuesta :

MrRoboMan
MrRoboMan MrRoboMan
  • 11-12-2020

Answer:

judy had the better buy

Step-by-step explanation:

Answer Link
werdtyguhjknb
werdtyguhjknb werdtyguhjknb
  • 11-12-2020

Answer:

I would buy the ones Judy has

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

1/3 of the result of 3 times a number that is increased by 12
need help with a math problem " At bobs detective agency, the cost of following someone is $249.00 but today is a special day, and he is offering a 40% discount
What goes in box 5 of the Food web in Figure 3-2? A. herbivores B. scavengers C. carnivores D. decomposers
A __________ is any path through which electrons can flow.
At a video arcade, the action video games this week cost $25, which is 125% of last week's price. What was its price last week?
We talk in depth about critical thinking skills. Assume that you will be moving out on your own in three months. Which of these four choices shows the best crit
How has globalization affected jobs in industrialized nations? A. Many manufacturing jobs have moved to less developed nations. B. Most of the jobs in se
Use the slope-intercept method to graph the equation y=2x-4. Is (3,2) a solution?
How do living and nonliving things interact in the environment?
45 is 15% if what number?