pershatyree
pershatyree pershatyree
  • 11-12-2020
  • Mathematics
contestada

If shan buy 3 packs of pop for $12.57 how much is each pop for

Respuesta :

krico5869
krico5869 krico5869
  • 11-12-2020

Answer:

The answer is 4.19

Step-by-step explanation:

12.57 divided by 3 = 4.19

Hope this helps!! :)

Answer Link
26edemoss
26edemoss 26edemoss
  • 11-12-2020

Answer:

$4.19 for each pop hoped this helped!

Step-by-step explanation:

Mark me as brainliest!

Answer Link

Otras preguntas

Which example below is a primary resource? (2) a. Survey Data b. Literature review on a research topic c. Documentary on an issue or problem d. News article a
factorise x2-10x-24 plz help ​
Which statement correctly describes this expression 2m3-11 A. Twice the cube of the number subtracted from 11 B.the difference of twice a number and 11 cubes
Which of these is an example of a tariff? Amazon charges $5 for same day delivery McDonalds adds $ .50 to the price of a cheeseburger Racine County Government r
what is the process of protein denaturation? 1) is usually temporary and reversible 2) changes the form of a protein, but not it’s function 3) is only possible
Is this right? Pls help ;-;
Solve the formula for the surface area of a cone for the height of the cone.​
2. the energy of the pendulum as it swings up O potential energy O kinetic energy Greatest Potential O Greatest Kinetic
An example of a renewable resource is
Why is it important for a democracy to be a moral society?