Seudónimo Seudónimo
  • 11-01-2021
  • Mathematics
contestada

One package of blueberries costs $3. How many packages of blueberries can you buy for $9?

Respuesta :

Vincentstewarty Vincentstewarty
  • 11-01-2021

Answer:

3

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

In ancient times, people classified plants and animals by use. true or false
Which shows three ordered pairs that are all solutions of the equation y = x + 4? A. (1, 4), (2, 6), and (3, 7) B. (1, 4), (2, 8), and (3, 12) C. (3, 7), (5,
please help me with this study guide for 15 points. you can fill it out or some thing.
interesting facts about giraffes please:
Which statement about classical Greek drama is true? A. Plays were performed in small, indoor venues for aristocratic audiences. B. Actors wore terra cotta mask
is a bird a decomposer
How many different license plates are possible if a license plate consists of 2 capital letters followed by 5 digits?
Which of the following best describes a thesis statement? a sentence that presents a subject and makes claims about it to be proven later the last sentence of a
Altogether, Renee walks a combined 2 4/5 miles to and from the train each day. How long is the walk to the train? Explain please
Human activity contributes to the extinction of species. Which is not a human activity that contributes to the extinction of a species? A. introducing a nonnati