david01shapiro
david01shapiro david01shapiro
  • 11-01-2021
  • Mathematics
contestada

An 8 pack of seltzer costs $40. What is the UNIT PRICE?

Respuesta :

kobrhpsgeutwkwxawb kobrhpsgeutwkwxawb
  • 11-01-2021

Answer:

5 dollars

Step-by-step explanation:

trust me

Answer Link

Otras preguntas

whats the most common molecule in living things?
Alex records the running time—the number of minutes a movie lasts from start to finish—of 50 popular movies. The distribution of times, in minutes, is shown in
What mood would most closely fit a color scheme in a fashion RTW collection consisting of red, yellow, blue, and green colors in their saturated states? A) somb
Hello i need some help
what is y^1/2 - y^5/2​
How has radicalized Islamic militants impacted African nations such as Nigeria and Algeria? What are the goals of these militants? What basic rights are these m
I NEED HELP PLEASE, THANKS! :) A music concert is organized at a memorial auditorium. The first row of the auditorium has 16 seats, the second row has 24 seats,
Areya is taking CPR lessons. She uses a dummy to practice what she learned. her trainer stopped her demonstration to correct her. what did the trainer most like
Adult male sheep weighs between 25 to 30 kg and 20 to 25 kg in females true or false
What happened to the Sudentenland as a result of the Munich Agreement?