glitterpuppies24
glitterpuppies24 glitterpuppies24
  • 12-01-2021
  • Mathematics
contestada

At Rite Aid you can get 24 rolls of Quilted Northern for $9.29. Find the unit rate

Respuesta :

123nathank123 123nathank123
  • 12-01-2021
39 cents

9.29/24=.387 which rounds up to .39
Answer Link
Zyaireberrien08 Zyaireberrien08
  • 12-01-2021
39 cents is the answer to your question
Answer Link

Otras preguntas

7 2/3 x 3 7/9 plz help
PLEASE PLEASEPLEASE HELP HELP HELP ME IU BEG YOU
pls help me :) pls pls pls pleaaaaaaaaaaaaass
192 divided by 16. draw a quick picture
If five is multiplied by a fraction less than one, which of the following is true about the product? A. The product is equal to five. B. The product is gr
what is a "set" in weight training
What would you consider the most important factor when choosing a vendor with whom to do business? Explain.
stefanie and eva want to share the shells that they collected on their trip to the beach. They have 18 shells in all. Use related facts and draw an arrayvthat w
What would happen if there were no neutrons in an atom?
What is a covalent bond called when electrons are not shared equally?