lolig0016 lolig0016
  • 13-01-2021
  • Mathematics
contestada

Jay spent 3.90 for 6 candy bars. Find the unit rate

Respuesta :

dypa8887 dypa8887
  • 13-01-2021

Answer:

0.65

Step-by-step explanation:

divide 3.90 by 6

Answer Link

Otras preguntas

What's the reaction between coke and salt?
Document 9 We’re getting a painful lesson in economic geography. What Wall Street is to money, or Hollywood is to entertainment, the Gulf Coast is t
doe is what kind of animal?
what did some european imperialists use to justify imperialism in the late nineteenth century
Which social scientists primarily study the scarcity of resources and the distribution of goods and services? (1) anthropologists (3) economists
Which presidential action is an example of the use of the unwritten constitution? (1) signing a law passed by Congress (2) calling a meeting of the cabin
(Algebra 1) Mrs. Henson, of the Antique Attic, can polish 11 antique chairs in 3 hours. Find Mrs. Henson's rate per hour. (write your answer as a fraction.) M
adjectives to describe a fire truck
The constitutional controversy that led directly to the start of the Civil War concerned the right of states to (1) control tariff rates (2) sign t
Document 7a The expiring months of the [James K.] Polk Administration in 1848–49 gave a dark augury [sign] of the storms to come. Congress no sooner