aalondraa04 aalondraa04
  • 13-01-2021
  • Mathematics
contestada

If one gallon of ice cream costs $3.25, how much does three gallons cost?

Respuesta :

vandeada62
vandeada62 vandeada62
  • 13-01-2021

Answer:

9.75

Step-by-step explanation:

3..25 x 3 =9.75

Answer Link

Otras preguntas

Select the appositive phrase to complete the sentence. Anthill art, ----- casts anthills using a material similar to aluminum. truly strange oddly becoming po
Select all that apply. What three statements are characteristic of the Renaissance? A.began because of the rediscovery of learning B.saw manors grow stronger C.
Find a rational number and an irrational number that are between 8.7 and 8.9? Include the decimal approximation of the irrational number to the nearest hundredt
What is the median of the data set? 30 52 68 65 69 61 68 75 85 78 Question 2 options: 61 65.1 68 69
Please help I need for graph
Twenty-one boys and eight girls go on a camping trip. In how many ways can a group of six be selected to gather firewood, given the following conditions? (a) Th
what was the British Parliament's response to the Boston tea party
Solve for x. 6x−2/4=x−2 (In the problem 6x-2 is the numerator and 4 is the denominator)
If total liability increased by 6,000 and the assets increased by 8,000 during the accounting period what is the change in the owners equity amount
Energy is defined as the ability to _____. A. change forms B. grow plants C. Do work D. Capture sunlight Thanks