tessiexoxo
tessiexoxo tessiexoxo
  • 13-01-2021
  • Mathematics
contestada

i need helpppppp please

i need helpppppp please class=

Respuesta :

allaboutkay
allaboutkay allaboutkay
  • 13-01-2021

Answer:

The answer is h

Step-by-step explanation:

it takes 2.60 to buy 4 therefore 2.60÷4=.65cents and .65×7= 4.55

Answer Link
lchowdhury83456
lchowdhury83456 lchowdhury83456
  • 13-01-2021

Answer:

H. $4.55

Step-by-step explanation:

If 4 croissants costs $2.60

 then 1 croissant costs $0.65 (2.6 divided by 4)

Multiply 0.65 by 7 to get how much 7 croissants costs.

Which would give you $4.55.

Answer Link

Otras preguntas

Osmosis occurs through water channel proteins called
Mendeleev arranged the known chemical elements in a table according to increasing
How is growth shown in a rule
_____ tissue can be liquid, solid, or semi-solid. Connective Epithelial Nervous Muscular
why were the colonists upset about the stamp act
What does Juliet's mother ask Juliet to do at the party? A. Talk to Tybalt about fighting B. Avoid dancing with people C. Spy on the Montagues D. Consider marr
What is the meaning of the quote " but there was no need to call friends."
in developing a marketing plan for a catering business youll want to include a display ad in the yellow pages because
Mariah makes bead necklaces. Beads are packaged in bags of 50 and bags of 200. Mariah bought 4 bags of 50 beads and 3 bags of 200 beads. How many beads did Mari
In which changes of state do atoms lose energy?