cottencandywindex
cottencandywindex cottencandywindex
  • 13-01-2021
  • Mathematics
contestada

Three pounds of strawberries cost $12. Complete the table showing the price of different amounts of strawberries at this rate.

Respuesta :

laciconner4 laciconner4
  • 13-01-2021

Answer:

12÷3=4

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

which are the health risks of binging and purging for weight control?
Based on the information in the tank, eating which type of oil would most likely lead to a slowing of blood flow in the body
There are 6 oxygen atoms in a half dozen water (h2o) molecules. how many hydrogen atoms are in the same half dozen molecules?
Which of the following represents a function?
Match each organism with the correct type of body cavity
Mom got way to intense with the circus tricks this afternoon. Can you help me find the error
Some people say that we need to phase out fossil fuel use and replace it with clean energy. Why is fossil fuel use becoming undesirable?
Marilyn called the butterball toll-free hotline to learn how to prepare her thanksgiving turkey and dressing. this telephone number is an example of
Please help me guys!!! Value of X?
tonya is twice kevins age