deliaespino deliaespino
  • 13-01-2021
  • Mathematics
contestada

The local farmers market has oranges on sale for 5 for 1.80

What is the cost of one orange ?

Respuesta :

ParisArmoni
ParisArmoni ParisArmoni
  • 13-01-2021

Answer:.36 cent

1Step-by-step explanation:1.80 divided by 5

Answer Link

Otras preguntas

a good look of a web page depends upon?​
What is futuristic and realistic
help im being timed what is the perimeter of this triangle?!
why does higgins take on the role of the creator or transformer? what's in it for him?
3 EACH STUDENT BELOW MADE AN ERROR IN THEIR WORK WHEN SOLVING THEIR EQUATION. USE THE TYPING TOOL TO ANSWER THE QUESTIONS IN EACH WHITE BOX. CULLEN SERAPHINA JA
Which Annotation tool provides the ability to convert the mouse icon when giving a presentation to better focus the audience attention? Arrow O Ink Color O Eras
are you convinced by the argument of the declaration of independence ​
Which is the best description of Native American point of view about land usage and ownership when the United States was founded​
DESCRIBE TROPICAL STORM; THUNDERSTORM; AND TORNADOES PLEASE HELP ME THIS IS DUE AT 1:45 PM AND IT'S 1:22 OM PLEASEEEE helppp!!1
Write the conclusion: If Charlie goes to the store, then Harry loves school A. Charlie doesn't go to the store B. Harry does not love school C. Charlie g