madisordeleon madisordeleon
  • 14-01-2021
  • Mathematics
contestada

what is the unit price of $5.36 for 20 oz?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 14-01-2021

Answer:

5.36/20

0.268 dollars per oz

plz brainliest :)

do you want an explanation?

Answer Link

Otras preguntas

If a number is divided by 3 or 5, the remainder is 1. If it is divided by 7, there is no remainder. What number between 1 and 100 satisfies the above conditions
(I) Factorice completelyx³- 6x² + 11x-6​
Someone pls help me . I will mark someone brainliest !! & thank you sm !!
for an answer to be complete,the units needs to be specified.why
Which type of nuclear power reactor is used in only 1 percent of all power plants?
Please answer this correctly without making mistakes
Who was considered Judaism’s greatest prophet? Moses Abraham Isaac Jacob
A geographer who studies the locations of things that are happening in cities most often uses which of the six essential elements of geography? A. the world in
To present someone else’s work as your own is plagiarism, which is both a violation of patent law and an unethical act?
Vanessa uses the expressions (3x2 + 5x + 10) and (x2 – 3x – 1) to represent the length and width of her patio. Which expression represents the area (lw) of Vane