HesitantAlien3739 HesitantAlien3739
  • 10-02-2021
  • Mathematics
contestada

A 18 mile rude takes 24 minutes and costs $7.20, I want to find the unit price for a 41 minute ride

Respuesta :

raionnaraglin
raionnaraglin raionnaraglin
  • 10-02-2021

Answer:

Step-by-step explan

Answer Link

Otras preguntas

what was the most common act of terrorism in the 1800s
What is an essential step in closely reading fiction?
$2.95 notebooks; 5% tax
In which part of Africa do you think groups had the best opportunities to trade by sea
What is 67 % of 296 ?
20 poINTS Please help me on vocabulary
Derrick measured an insect wing that was .1 meters long. Leslie measured an insect wing that was 1/10 as long as the wing Derrick measured. How long was the win
What impact did the marriage of Eleanor of Aquitaine to Henry II have on England? It strengthened England because Eleanor joined her lands in France with those
What is stored in carbon bonds
How did the climate and resources of each colonial region influence the way it's people made a living