katerod08
katerod08 katerod08
  • 10-02-2021
  • Mathematics
contestada

A 4-pack of boncy balls costs $1.33. What is the unit price, rounded to the nearest cent?​

Respuesta :

glendake
glendake glendake
  • 10-02-2021

Answer:

$0.33 per ball

Step-by-step explanation:

haha we meet again.

Divide 1.33 by 4

1.33/4=0.3325

Round to the nearest tenth

0.33

Answer Link

Otras preguntas

Is velocity related to momentum
Why are capillaries thin walled?
What does the random variable (r) for a binomial experiment of n trials represent?
Six nickels is what percent of one dollar? What percent of $2.00 would it be? Please help.
If a 35 ft rope is cut into two sections with one section 6 times as long as the other section, how long is the shorter piece?
what value of a makes the equation true? 9a+2=4a-18
Is the following correspondence a function
Why are chloroplasts absent in epidermal cells ?
3x+4y=17 solve for y.
If a store credit account charges 1.5% interest each month, what is the APR?