javionbridges12 javionbridges12
  • 10-02-2021
  • Mathematics
contestada

What is the approximate unit price of the Bacon Snacks?
A. $0.65 per pound
B. $1.53 per pound
O c. $2.29 per pound
O D. $7.99 per pound

Respuesta :

shadowxgamer102
shadowxgamer102 shadowxgamer102
  • 10-02-2021

Answer:

D. 7.99 perpound

Answer Link

Otras preguntas

is it good for kids that is 13 to drink coffee every morning? please write your answer with details why its better than other drinks or the good or bad reasons
What event happened right before the main invasion
THE FOURTH TIME IVE ASKED!!! SOMEONE PLEASE HELP ME!! THIS IS MY LAST DAY TO COMPLETE THIS!!! PLEASE discuss some of the policies that the British East India Co
an igneous rock has small dark crystals. which statement also accurately describes this rock? A. It is an intrusive rock B. It has a coarse texture C. It was fo
What did Oliver Cromwell do after he became lord protector
A cube has six sides that are numbered 1 to 6
05.05)Based on the graph, what is the initial value of the linear relationship? A coordinate plane is shown. A line passes through the y-axis at -2 and the x-
Your sister says the horizontal measure from her to the rock wall is 5.5 feet, while the horizontal distance is 13.42 feet. What is the approximate height of he
Given: X = r + 2, Y = 2r - 9, and Z = r 2 + 17r + 30. Simplify [X · Y - Z] ÷ X. -r - 24 r - 24 2r2 - 6r - 33 2r2 + 6r + 33
What happened during the Persian Wars?